banner14

Cinayet şüphelileri kanlı kıyafetlerini silerken, güvenlik kamerasına takıldı

3 gün önce Örenönü tabiat parkında cansız bedeni bulunan ve vücudundaki darp izlerinden cinayete kurban gittiği anlaşılan Bülent Demirkaya'nın (42) birlikte alkol aldıdığı 2 arkadaşı tarafından öldürüldüğü öğrenildi. Şüphelilerin cinayeti işledikten sonra bir büfeye giderek, kanlı ve çamurlu kıyafetlerini temizlediği güvenlik kamelarına yansıdı.

ASAYİŞ 23.10.2021, 12:31 23.10.2021, 15:49
10543
Cinayet şüphelileri kanlı kıyafetlerini silerken, güvenlik kamerasına takıldı

SERHAT OZAN YILDIRIM / ÖZEL HABER

Tunceli-Erzincan karayolunun 10'uncu kilometresinde bulunan Örenönü Tabiat Parkı’nda 20 Ekim günü yürüyüş yapan bir vatandaş, yerde hareketsiz yatan erkeği görüp, durumu 112 çağrı merkezine bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde bu kişinin öldüğü belirlendi. Ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesedin üzerindeki ceketin cebinden Bülent Demirkaya’ya ait kimlik çıktı. Demirkaya’nın başında darp izi olduğu saptandı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Cinayet Büro ekipleri güvenlik ve MOBESE kamerası görüntüleri inceledi.

MOBESE VE GÜVENLİK KAMERALARI CİNAYETİN SIRRINI ÇÖZDÜ

Cinayet Büro ekipleri, ceset üzerinde yaptıkları ilk incelemede olayın bir cinayet sonucu yaşandığı kanaatine varılması sonrası bölgedeki bütün MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtları incelemeye aldı. Yapılan kamera incelemelerinde, cinayete kurban giden Bülent Demirkaya yanında bulunan 2 arkadaşı S.B (25), C.E.A.'yla (25) birlikte 20 Ekim günü akşam saatlerinde  Örenönü parkına yakın bir mesafede bulunan bir büfeye giderek burada alkol satın aldıkları ve daha sonra buradan çıkarak birlikte alkol aldıkları belirlendi. İş yerlerinin güvenlik kameralarında şüphelilerin üstlerinin dağınık olduğu, ıslak mendil alarak üzerlerindeki kanları silmeye çalıştıkları belirlendi.

Polis, ayrıca olay anında şahıslar ile birlikte oturup alkol alan Örenönü tabiat parkı görevlisi  Ç.Y.’ de  gözaltına alınarak sorgulandı. Emniyetteki sorguları dün akşam saatlerinde tamamlanan 3 kişi Cumhuriyet başsavcılığına sevk edilerek burada yapılan savcılık sorgusunun ardında tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiler. Sulh Ceza mahkemesi  S.B ve  C.E.A ‘yı kasten adam öldürmek suçundan tutuklanmasına karar verirken Tabiat parkı görevlisini de adli kontrol şartıyla şerbet bıraktı.  Tutuklanan iki şüpheli verdikleri ifadelerinde, akollu olduklarını ve hiçbir şey hatırlamadıklarını söyledikleri öğrenildi.

DELİLLER KRİMİNAL DAİRESİNE GÖNDERİLDİ

Tunceli Emniyet müdürlüğü Cinayet ve Asayiş Büro ekipleri gözaltına alınan cinayet zanlısı S.B  ve C.E.A.'nın üzerinde bulunan kıyafetler ile doku örneklerini, cinayete kurban giden Bülent Demirkaya’nın üzerinde elde edilen bulgular ile doku örneklerinin eşleştirilmesi sonuçlarının  belirlenmesi için elde edilen bütün bulguları Polis Kriminal Dairesine gönderdi. Ayrıca şüphelilerin  ‘uyuşturucu kullanma’ kayıtları olduğu öğrenildi.

Yorumlar (5)
Koçer 8 ay önce
Kansız köpekler inşAllah ağırlaştırılmış müebbet alıp icerde geberirsiniz her gün. Esrarci tayfasının cirit attığı bir yere dönüşmüş dersim. Boyle adiler yüzünden iğrenç yaşanmaz bir yere dönüştü memleket. İt surusu gibi bir araya gelince kendilerini bir bok sanan bu densizler namertler aslında en büyük korkaklardir. Ceplerinde taşıdığı bıçakla , kendileri gibi zibidi arkadaşlarıyla birleşip üniversite öğrencilerini döverler, mekanlarda kavga çıkartarak kendilerini kabadayı sanarlar. Bu tarz esrarci ortam kavga ve cinayetleri olacaktır. Şu testisi su yolunda kırılır derler ya o misal. Sizin kavgalariniz bile kahpece. Meydanı boş bulunca şehrin efendisi diye kendinizi adamdan sayarsinz. Garanti Bankası ve lale kebap önü faydasizlari sizi.
Vatandaş 8 ay önce
Dışardan Avrupadan ve başka yerlerden gelen dersimliller görüyor ve birdaha gelmiyorlar artık bir gelen 5 yıl gelmiyor maalesef
Vatandaş 8 ay önce
Birde oğlum biz dersimliyiz der gezer hava atarlar
Koçer 8 ay önce
Kansız köpekler inşAllah ağırlaştırılmış müebbet alıp icerde geberirsiniz her gün. Esrarci tayfasının cirit attığı bir yere dönüşmüş dersim. Boyle adiler yüzünden iğrenç yaşanmaz bir yere dönüştü memleket. İt surusu gibi bir araya gelince kendilerini bir bok sanan bu densizler namertler aslında en büyük korkaklardir. Ceplerinde taşıdığı bıçakla , kendileri gibi zibidi arkadaşlarıyla birleşip üniversite öğrencilerini döverler, mekanlarda kavga çıkartarak kendilerini kabadayı sanarlar. Bu tarz esrarci ortam kavga ve cinayetleri olacaktır. Su testisi su yolunda kırılır derler ya o misal. Sizin kavgalariniz bile kahpece. Meydanı boş bulunca şehrin efendisi diye kendinizi adamdan sayarsinz. Garanti Bankası ve lale kebap önü faydasizlari sizi.
Vatandaş 8 ay önce
Paranoyak pisikopatlar siz dersimli olamazsınız
23
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14177 2357
Bugün 13047 2141
Toplam 6136009 204916