Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Munzur Vadisi Milli Parkı’nda bin kişiyle çevre temizliği Doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Munzur Vadisi Milli Parkı’nda bin kişiyle çevre temizliği


Resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti’nin adayı 644 oy alarak Akpazar beldesine belediye başkanı seçildi. Oy sayım işleminin ardından Ali Aydın ve Ak Partililer belde meydanında bir araya geldi.
Aydın, kendisine oy veren vermeyen tüm seçmenlere teşekkür ederek, “ Halkımız gene tercihini hizmetten yana kullanmıştır. Halkımızın istediği, beklediği hizmetleri yapacağımızdan emin olmalarını istiyoruz. Hükümetimizin de hizmetler konusunda arkamızda olduğunu da bilsinler onlara da çok teşekkür ediyoruz. Halkımıza halkımızın güvenine layık olacağız, çalışacağız. Halkımız beşinci defa güvenli tercih bizden yana kullanmıştır. Hepinize herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

ALİ AYDIN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Evli ve 4 çocuk babası olan Ali Aydın, 1957 yılında Akpazar beldesinde dünyaya geldi. Aydın, İlkokul ve Ortaokulu Akpazar’da, Liseyi Tunceli merkezde okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü lisans mezunudur. Mali Müşavirlik stajını tamamladı ve SMMM sınavını kazanarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavir oldu. 1984, 1989, 2004 ve son olarak 2009 yılarında yapılan Mahalli İdareler genel seçimlerinde Akpazar Belediye Başkanlığına 4. Defa, İlk 2 seçimde bağımsız aday, son 2 seçimde Akparti adayı olarak seçildi. 1994-2003 yılları arasında Özel sektörde Genel Koordinatörlük, Fabrika Müdürlüğü, Muhasebecilik- Mali Müşavirlik ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 

Editör: Mehmet Zafer Ağar