Yıldırım: Her çocuk, gelişim aşamalarının ve içinde yaşadığı kültürün özelliklerini sergiler Yıldırım: Her çocuk, gelişim aşamalarının ve içinde yaşadığı kültürün özelliklerini sergiler

Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri AŞ’de (FEDAŞ) çalışan DİSK/Enerji-Sen üyesi emekçiler düşük ücret zammı ve iş koşullarına itiraz ederek 9 Ağustos’ta başlattıkları iş yavaşlatma eylemini sürdürüyor.Akşam saatlerinde FEDAŞ Kurumsal İletişim birimi, açıklama yaparak 17 çalışanın iş halklarının sonlandırıldığını duyurarak açıklama yaptı. FEDAŞ, tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak 38 bin kilometreye varan dağıtım bölgesinde kesintisiz enerji arzı için 1400’ü aşkın çalışma arkadaşımızın özverisi ile 12 yıldır enerji faaliyetleri yürütmekteyiz.  

Sorumluluk sahamız içerisinde yer alan Tunceli ilimizde 09.08.2023 tarihi itibariyle iş yavaşlatma, 16.08.2023 tarihi itibariyle de iş bırakmaya dönüşen eylemler 24 gündür devam etmektedir. Bu süreçte Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak halkımızın mağdur olmaması için çözüm üreterek elimizden gelen hizmetin en iyisini sunmaya gayret gösterdik.

23.08.2023 tarihinde, Tunceli ili Pülümür ilçesinde yaşanan elektrik kesintisine müdahale etmek için göreve çıkan ve aralarında il yöneticisi arkadaşlarımızın da bulunduğu ekiplerimize müdahalede bulunulmuştur. Bu tarihten itibaren Tunceli halkına kesintisiz hizmet sunma gayretimizi sekteye uğratan benzer müdahalelere son vermeye yönelik iyi niyetli girişimlerimiz her defasında sonuçsuz kalmıştır.

Yasa dışı yollarla iş yavaşlatma ve iş durdurma eylemlerini yürüten şahısların sosyal medya ve basın aracılığıyla ortaya attığı itham ve gerçek dışı iddialarla ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır. Ayrıca hizmet sağlamaya çalışan arkadaşlarımıza karşı darp ile sonuçlanan ve şirket araçlarının zarar görmesine neden olan bu müdahalelerde sorumluluğu olan şahısların iş akitleri de sonlandırılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”