• BIST 1.061
 • Altın 480,286
 • Dolar 7,2075
 • Euro 8,4903
 • Tunceli 24 °C
 • Elazığ 23 °C
 • Erzincan 23 °C
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 24 °C
 • İzmir 26 °C
 • Malatya 22 °C

YENİ BELEDİYE YÖNETİMİNİN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Fikri TAŞ

  Sayın Valimizin, Kurum Müdürlerinin, İller Bankası Bölge Müdürünün, Sanayi Ticarete Odası Başkanının, Esnaf Sanatkârlar Başkanının, İl Genel Meclis Bakanının katıldığı değerlendirme toplantısı, ilin tek yıldızlı oteli SAROĞLUNDA yapıldı.

   Basının çağrılı olduğu toplantının açılışını Sayın Valimiz yaptı. Düzenlenen toplantının, siyasi bir toplantı, siyasi şov toplantısı olmadığını, yeni belediye yönetiminin, yönetime geldikten bu yana gerçekleştirdikleri hizmetleri, gerçekleştirmek isteyecekleri hizmetleri, yalnız belediye hizmetleri değil, Tunceli’nin sorunlarını konuşmak, çözüm aramak, hizmet için bir araya geldiklerini ifade ederek, sözü belediye Başkan vekiline bıraktı.

   Yeni Belediye Başkan Vekilimiz Sayın OLGUN Valimiz, güzel hitabetiyle, konuşması ile yaptığı bilgilendirme sunumunda, bir buçuk aylık sürede yaptıkları çalışmaları, yapacakları çalışmaları, projelerini, Projeksiyon perdesinde ayrıntılı anlatarak sundu.

   262 personeli ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan, günde iki kez çöp alımı yapılarak temizlenmeyen sokak, yol bırakılmayacağını, yetersiz olan içme su sorununu, çözeceklerini, esnafa, halka pahalı olan suyu ucuzlatmaya çalışacaklarını, gelecekte yılda, suya, kiraya, zam yapmayacaklarını, öncelikli olan imar sorunlarını çözeceklerini ifade ettiler.

    Şehircilik Bakanlığından talep ettikleri araç gereçlerle daha çok hizmet üreteceklerini yol su kanalizasyon, asfaltlama çalışmalarını yapacaklarını ifade ettiler.

    Mezarlık ve parklarda, temizliği sürekli kılacaklarını, sokak hayvanları için daha iyileştirici kalacakları bakımlı yer, yapacaklarını, ifade ettiler.

   Ulaşım için günde 49 sefer düzenlediklerini bunu güzergâhlar açarak artıracaklarını ifade ettiler

   Dersim Kültür projesi ile iki katlı park yaparak araç park sorununa çözüm arayacaklarını. Park ücretlerini de düşük tutacaklarını ifade ettiler.

  Önemli bir ihtiyaç olan hizmete sokacakları kütüphaneyi 7 gün açık tutacaklarını, dolaylı olarak eğitime katkıda bulunacaklarını ifade ettiler.

   İhtiyaçları olan özelliklede teknik personel açığını, yardımcı kurumlardan sağlayabilecekleri gibi, bütçelerinin müsait olması halinde, kendilerinin alacaklarını, özel talebe, referanslara izin vermeyeceklerini, hak edenleri alacaklarını ifade ettiler.

   Önemli bir sorun olan imar için mahalle toplantıları düzenleyeceklerini, halkın katılımı ile düzenleme yapacaklarını ifade ettiler.

  Şehrin güzelliğine güzellik katacak GOLE ÇETU Parkı benzeri nehrin iki yakasını kapsayacak olan park için Devlet Su işlerinden izin alındığını dolgu ve yapımı için gerekli olan ihale bedelini bulacaklarını yakında, içinde bulunduğumuz OCAK Ayında, ihaleye koyacaklarını ifade ettiler.

   Söz verilen Orman İşletme Müdürü, kurulacak parkın donanımını kendilerinin yapacaklarını, gerekli olan malzemelerin siparişinin verildiğini, tırlarla park alanına taşınacağı, parkın ağaçlandırmasını da kendilerinin donanımda olduğu gibi karşılıksız yapacaklarını, ifade etmeleri, ayrı sevindirici müjde oldu. Aynı Orman İşletme Müdürünün, belediye adına 250 öğrenciyi kışlık giysilerle giydirdiği bilgisi ayrıca sevindiriciydi.

   Sayın Başkanın bu projeyle ilgili açıklamaları bana müjde gibi geldi. Çünkü bu projenin gerçekleşmesi için yıllarca yazdım.

  Toplantıda hazır bulunan belediyelere ihtiyaçları olan para kaynaklarını sağlayan İller Bankası Bölge Müdürünün, Belediyenin çalışmalarına destek olacaklarını, istemeleri, bir telefon etmeleri halinde ihtiyaçları olan her türlü desteği, personeli vereceklerini, ifade etmesi ayrı önemli bir destekti.

  Üniversitemizin çevre profesörü olan Sayın Rektörü, belediyenin çalışmalarına destek olacaklarını ifade ederek, su, suyun arıtılması, depolanması, atık su revizyonu konularında bilimsel açıklamalarda önerilerde bulunarak, akışı dalga konumu yapısı ile içme suyuna uygun MUNZUR Suyunun gözesinden değil yakın bir yerden içme suyu olarak hizmete konulma önerisi de DERSİMİN, değerlerini koruması anlamında önemli bir öneriydi.

 Şehircilik ve Bayındırlık müdürünün Projeksiyon perdesi üzerindeki açıklamalarda bulunduğu projeler, eski SSK, binasının yıkılarak yerine, park yapılarak, SEYİT RIZA Parkına eklenmesi, şehrin önemli projelerini kapsayan çağdaş ileriye yönelik projelerin tanıtımıydı.

   Söz alan Sanayi Ticaret Odası Başkanı Yusuf CENGİZ, LE, Esnaf Sanatkârlar Başkanı Hıdır BELİCE, Tunceli’nin, şehrin, önemli gördükleri sorunlarını dile getirirken, görevden alınan, halkın iradesi oyları ile seçilmiş eski belediye yönetimlerinin sınırlı olanakları ile çok başarılı hizmetler gerçekleştirdiklerini, yıllarca esnaflık yapan kendilerinin, buna tanık olduğunu, demokrasinin tekrar işlemesi ile seçimlerin yapılmasını, halkın iradesi, seçimi, tercihi ile belediye yönetimlerinin, oluşmasını, umduklarını ifade ederek, Tunceli Halkına, şehrimize, hizmet eden, getiren, herkesi, önemsediklerini ifade ettiler.

   Düzenlenen toplantı. Sunum, oldukça zengin içerikli yararlı, aydınlatıcı, teşvik edici önemli bir toplantıydı.

  Yeni Başkan Vekili, görevini en iyi şekilde yapmak, hizmet üretmek için yoğun bir çaba içinde olmalıydı. Bunun içinde bütün kurumların desteğini istiyordu. Toplantıya katılan kurum müdürlerinin tamamı, destek olacaklarını gönüllü olarak ifade ediyorlardı.

  Bu katılımda, bu başarılı organizasyonda, Sayın Valimizin payı büyük olmalıydı.

Bu yazı toplam 1815 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Özgür Dersim | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0428 212 10 48 | Faks : 0428 212 36 39 | Haber Scripti: CM Bilişim