• BIST 117.741
 • Altın 400,210
 • Dolar 6,8538
 • Euro 7,8378
 • Tunceli 29 °C
 • Elazığ 28 °C
 • Erzincan 25 °C
 • Ankara 26 °C
 • İstanbul 24 °C
 • İzmir 25 °C
 • Malatya 31 °C

ALİ'SİZ EHL-İ BEYT'SİZ ALEVİLİK ANLAYIŞI; İŞİD'İN SOL VERSİYONU VE TAKLİ

Av. Cihan SÖYLEMEZ

Vahabiler ve Ali’siz Alevilik savunucuları olan Sol Vahabilerin Bazı Ortak Özellikleri

1)Her ikisi de, koyu şekilde Ehl-i Beyt düşmanıdır. Vahabiler , Hz.Ali başta olmak üzere nerede 11 imamın türbesini görseler yıkmak için can atarlar. Sol Vahabiler ise , bulundukları her platformda Hz. Ali’ye ve Ehl-i Beyt’e hakareti maharet sayar, dilleri ile insanların kalplerinde ki Ehl-i Beyt ışığını söndürmeye çalışır ve Alevi İnancının taşıyıcı kolonlarını yıkmaya çalışırlar.

2)Her ikisi de Hz.Ali’ye ve Ehl-i Beyt’e iftira atmayı kendilerine misyon edinmişlerdir.

3)Her ikisi de cehaletten beslenirler ve cehaleti yaymaya çalışırlar.

4)Her ikisinde koyu bir “Hak Düşmanlığı” vardır. Vahabiler , Hak İnancını kötü göstermek için , Sol Vahabiler ise Hakk’ın olmadığını göstermek için çalışırlar. Esasında bu her iki grup Hakka inanmayan Hakkı inkar ve tahkir üzerine bir ortak paydada buluşmuşlardır.

5)Vahabiler , Hz. Ali ve Ehl-i Beyt aleyhinde hadis uydurur , Sol Vahabiler ise Vahabi hadisçileri ve tarihçilerini esas alarak Hz. Mustafa , Hz. Murteza ve Ehl-i Beyt aleyhinde dergi-gazete-tv ve radyo programı vasıtalarıyla kara propaganda yapmaktadırlar.

6)Her ikisi de zerre kadar tasavvuf nedir bilmez , tasavvuftan nefret eder ve tasavvufi yoruma hasımlardır.

7)Her ikisinde iktidar düşkünlüğü vardır. İktidar için , dernek-vakıf- makam-mevkii-siyasi statü için yapmayacakları dala-vere, girmeyecekleri siyasi ittifak yoktur.

8)Her ikisi de Hz. Muhammed Mustafa’nın “ Hakka Kendini Teslim Eden ” sade ve duru “ İslam” inancına düşmandırlar.

9)Her iki kesim için ne 12 İmam orucunun ne Hızır Orucunun her hangi bir mana ve değeri yoktur. Bizatihi her ikisi de Alevi İnancında ki bu oruç günlerini kaldırmak , birini ötekine alternatif yapmak üzerine siyaset izlemektedirler.

10)Biri Avrupa’da Alman-Fransız-İngiliz-Belçika-Hollanda-Danimarka Emperyalizminin kucağında diğeri ise Siyonizm kucağında Hak-Muhammed-Ali yolunu yok etmek , toplumsal hafızada tahribat yaratmak için her türlü ekonomik ve siyasi imkan ile donatılmışlardır.

11)Her ikisi de Hz. Ali’den başlamak üzere 12 İmamları , Pir Sultan’ı , Şah Hatayi’yi , Nesimi’yi ve nice yol aşığı ozanının ve velinin adını tarihten silmek için uğraşmaktadır.

12)Her ikisi de ırkçıdır. Vahabiler ; Arap Irkçısı , Sol Vahabiler ise sol-sosyalist jargonları kullanarak Türk-Kürt-Zaza Irkçılığı üzerine faaliyet yürütürler.

13)Her ikisi de şatafatçıdır ve gösterişi sever.

14)Her ikisi de Ocak sistemine , pir-talip-mürşid ilişkisine karşıdır ve bu yapıyı lağvetmek için biri direk ölüm araçlarını diğeri ise dernekçilik-vakıfçılık ve demokrasicilik oyunu oynayarak pir ve mürşitleri , taliplerinin gözünde küçük düşürmek için uğraş verirler.

15)Her ikisi de Hz. Ali’nin , 12 İmamların temsili portrelerinden nefret etmekte , deyim yerindeyse, Ehl-i Beyt portrelerini yakmak için bir petrol kuyusunu dahi harcamayı göze alabilecek bir Ebu Süfyan Kinine sahiptirler.

16)Vahabiler müziği yasaklar , Sol Vahabiler ise deyiş-duvazdeh-mersiye ve semahları ticaret ve seyir için kullanırlar.

17)Her ikisi de Zahiri Din Anlayışına sahiptir. Batini Din anlayışına hasımdırlar. Kuran, Hadis, Deyişler de ki batini manayı ne bilmek isterler ne de başkalarının anlamasını isterler.

Sözün özü nedir , diye sorarsanız Ali’siz Ehl-i Beyt’siz Alevilik yaratmak isteyenler , İŞİD’in Sol Versiyonundan , taklidinden başka bir unsur değildirler. Çünkü başlangıçta belirttiğim gibi , her ikisi de yeminli Ali Düşmanıdırlar.

 

Bu yazı toplam 1809 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 1
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Özgür Dersim | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0428 212 10 48 | Faks : 0428 212 36 39 | Haber Scripti: CM Bilişim