• BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • Tunceli 0 °C
 • Elazığ 2 °C
 • Erzincan 0 °C
 • Ankara 5 °C
 • İstanbul 15 °C
 • İzmir 13 °C
 • Malatya 5 °C

DERSİM, SİVEREK KARŞISINDA ZORLANDI!

DERSİM, SİVEREK KARŞISINDA ZORLANDI!
Dersimspor’un seyircisiz oynadığı maçta, şampiyon adaylarından Siverek Beled0iyespor karşısında tutuk bir oyun sergilediği maçı, ikinci yarı ve uzatma dakikalarında attığı gollerle 2-1lik bir skorla kazandı.

dersimspor-(2).jpg

Siverek Belediyespor,  Cumartesi Dersim’e gelerek Demir otel yerleşmişti. Dersimspor yönetici ve taraftarları otele giderek Siverek Belediyespor yöneticilerine hoş geldin ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.

Siverek Belediyespor yöneticileri, Dersim’de memlekete özgü, yerel ürünleri alarak alıveriş yaptıktan sonra takım otobüsüyle Atatürk stadyumuna giderek maç saatini beklemeye başladılar.

Maçla ilgili görüştüğüm Siverek Belediyespor yöneticileri ile futbolcuları; iyi bir takım kurduklarını sadece forvette sorun yaşadıklarını ve bu yüzden gol atamadıklarını, ancak Dersimspor maçını kazanarak şampiyonluk yarışından kopmak istemediklerini, hatta beraberliğin de kendilerine yaramadığını söylediler.

Maçla ilgili Dersimspor’un yeni teknik direktörü Bülent Güllü’yle yaptığım görüşmede; öncelikle lisansının çıkartılmaması nedeniyle maçı tribünde yönetmek zorunda kaldığını ve bu durumun kendisinin zoruna gittiğini ve bu nedenle burukluk yaşadığını belirtti.

Güllü Maçla ilgili vermiş olduğu bilgilerde; takımın Adıyaman 1954 spor’la oynadığı maçta yeni sisteme alışmaya başladığını, herhangi bir aksilik olmadığı takdirde maçı kazanacaklarını söyledi.

Güllü oynamayan yedekteki futbolcularla ilgili verdiği bilgilerde; Dersimspor futbolcularının hepsinin çok değerli futbolcular olduklarını ve ligin uzun soluklu olduğu, bu futbolcuları da mutlaka oynatacaklarını söyleyerek, sabırlı olmalarını istedi.

Dersimspor -Siverek Belediyespor maçı seyircisiz olması nedeniyle, Dersimspor yöneticilerine tanınan 10 kişilik bir kontenjanın yanın sıra Dersimspor ile Siverek Belediyespor yöneticileri, Basın mensupları ile stadyum görevlilerin olduğu bir kitle maçı izledi.

İstanbul’dan gelen Dersimspor Direniş taraftar grubu stadyumun kale arkası bölümü dışında, stadyumu görebilecek şekilde temin ettikleri kamyonun üstüne çıkarak takımlarını tüm gücüyle destekleyerek, stadyuma sesini duyurmaya çalıştılar. Maç seyircisiz olmasına rağmen, Dersimspor Direniş taraftarları tribünleri adeta dışarı çıkarmış gibiydi. Seyircisiz oynan maça ses getirerek, sessizliği bozdular.

Direniş taraftarları Dersimspor futbolcuları çağırarak tezahüratta bulundular.

Maçın son dakikalarında protokol tribünü ile Siverek Belediyespor yedek kulübesi arasında anlamsız ve gereksiz polemiklerin yaşandığı bir gerginlik oldu.

Dersimspor, Yeşilyurt Belediye spor maçında 1- 0 öndeyken sahaya pet şişe atarak saha kapatmaya varan olaydan halen ders çıkarmamışa benziyor. Dersimspor taraftarlarının tribünde yapacağı yanlışlar, takımlarına değil, rakiplerine hizmet anlamı taşır. Dersimspor taraftarları eğer gerçekten şampiyon olmak istiyorlarsa bu tür olaylardan uzak durmalıdırlar.

Ayrıca Siverek Belediyespor’un öğretmen futbolcusu 33 sırt formalı Veysel Kalkan dışardaki taraftarlardan kendisine hakaret edildiğini söylemesi beni üzdü.

Kalkan, açıklamasının sonunda, sahadaki Dersimspor’lu futbolculardan memnun olarak ayrıldıklarını söylediler.

Konuyla ilgili görüştüğüm Dersimspor Direniş taraftar grubu; kendileri tarafından Siverek Belediyespor’lu futbolcuya değil, Kalecinin zaman kazanmaya yönelik yavaş hareketlerinden dolayı ıslık çalarak protesto ettiklerini, ayrıca hakemin vermiş olduğu hatalı kararlardan dolayı tepkileri olduğunu söylediler. Aksine hakaret etmek isteyenler oldu, ama bizler o kişilere izin ve fırsat vermeyerek engelledik dediler.

Uzun süredir 3. Ligden beri takip ettiğim Dersimspor Direniş taraftarı grubunun hakaret eden bir kaç taraftarı tribünlerde kovduğuna da tanık oldum.

Görüştüğüm Siverek Belediye spor yöneticileri, çıkan gerginlik nedeniyle Dersim’den buruk ayrıldıklarını söylediler.

Maçta ise, Siverek Belediye spor maç öncesi yaptığım görüşmede “ kazanmak için oynayacağız” sözünü doğrular nitelikte bir oyun sergileyerek daha maçın ilk dakikalarında Dersimspor kalesinde etkili oldular ve yüzde, yüzlük birkaç gollük pozisyonundan yararlanamadılar.

Siverek Belediyespor takımı güzel futboluyla maç sonuna kadar etkili bir oyun sergileyerek Dersimspor’a zor anlar yaşattı.

Görüştüğüm Siverek Belediyespor yöneticilerinin “forvette sorun yaşıyoruz’ sözünü doğrular nitelikteydi.

Dersimspor futbolcuları maçın 70 dakikasına kadar tutuk bir oyun sergileyerek, protokol tribününde bulunan Dersimspor yöneticilerine zor anlar yaşattı. Özellikle Turan Ekici bu maçta etkili olmaması nedeniyle, takımın da tutuk kalmasına neden oldu. Büyük umutlarla transfer edilen Brezilyalı luis Ricardo halen beklenen futbolunu bir türlü sergilemedi.

Özellikle bu maçta Ali Mesut’un etkili, güzel oyunuyla takımın göz dolduran futbolcusuydu. Bununla birlikte Can Göksuzoğlu, Özgür Dükme başarılı futboluyla göz dolduran futbolcularıydı.

Dersimspor defansı bu maçta da güven vermeye devam ediyor. Kaleci Gökhan bu maçta kaleyi başarılı bir şekilde koruyarak, rakip takım futbolcularına,  gol izni vermedi.

Dersimspor teknik direktörü Bülent Güllü, ikinci yarının 70. dakikasına doğru ve yerinde hamleler yaparak 10 sırt formalı Turan Ekici’yi oyundan aldı yerine 36 sırt formalı Serdar’ı, 80. dakikada 11 sırt formalı Can Göksuzoğlu’nu alarak, Okan Destegül’ü oyunu sokmasıyla, Dersimspor takımı hareketlenerek,  goller atmaya başladı.

Hakemler bu maçta başarısız kalarak krizleri yönetemediler. Özellikle ele çarpan yüzde, yüzlük cezalara düdük çalınmaması protokol tribünden tepkiler aldı.

Özellikle de Siverek Belediyspor’un attığı golü tartışmalı bir duruma getirerek, bu gol ile ilgili krizi yönetemeyerek tartışmalı hale getirip; saha içinde ve protokol tribününde gereksiz yere gerginliklere neden oldular.

DERİMSPOR: Gökhan Zirekli, Can Özgür,  Memet Ballı, Vedat Taşdemir, Fuat Onur, Ali Mesut, Özgür Dükme Mehmet Güler, Turan Ekici, Can Göksuzoğlu, Luis Ricardo.

SİVEREK BELEDİYESPOR: Mehmet Oğuzcan, Esveri Dallı, Deniz Işık, Mustafa Can Cap, Hakan Aslanpençe, Seydi Vakkas Eryılmaz, Emre Yüce, Ramazan Öz, Vedat Erçin,  Abidin Fikirli, Süleyman Akıncı.

Hakemin başlama düdüğüyle oyuna Siverek Belediyespor başladı.

Maçın ilk dakikalarında atak geliştiren taraf Siverek Belediyespor oldu.  Geliştirdiği ilk tehlikeli ataktan sonuç alamadı.

Maçın 3. Dakikasında Siverek Belediyespor’un 9 sırt formalı oyuncusu Süleyman Akıncı yüzde, yüzlük gol pozisyonundan yararlanamadı.

Maçın 5. Dakikasında,  Dersimspor 8 sırt formalı Mehmet Güler ile Siverek Belediyespor’dan 82 sırt formalı Mustafa Can Cap sarı kart gördü.

Maçın 7. Dakikasında Siverek Belediyespor, Dersimspor ceza sahası dışında serbest atış kazandı. 10 sırt formalı Abidin Fikirli sert bir şekilde kullandı, Kaleci Gökhan Zirekli aynı güzellikte kurtararak gole izin vermedi.

Maçın 13. Dakikasında, Dersimspor serbest atış kazandı. 1O Sırt formalı Turan Ekici kullandı, sert vurdu kaleci Mehmet Oğuzcan gole izin vermedi.

Maçın 14 dakikasında, Siverek Belediyespor’dan 9 sırt formalı Süleyman Akıncı’yla atak geliştirdi, topu 20 sırt formalı Vedat Erçin’e aktardı. Erçin kaleye gönderdi, defans gole izin vermedi.

Maçın 16 dakikasında, Dersimspor korner atışı kazandı. Atışı 11 sırt formalı Can Göksuzoğlu kullandı. Sonuç yok.

Maçın 18 dakikasında, Dersimspor’dan 5 sırt formalı Ali Mesut orta sahadan geliştirdiği atakla, topu 7 sırt formalı Özgür Dükme’ye aktardı, Dükme sert vurdu, top kaleci Mehmet Oğuzcan’da kaldı.

Maçın 20. Dakikasında, Dersimspor 5 sırt formalı Ali Mesut geliştirdiği atakla topu ortaladı, 89 sırt formalı Luis Ricardo topa yükselip, sert kafa vurdu, top az farkla direğin üstünden dışarı çıktı.

Maçın 23. Dakikasında, Dersimspor 11 sırt formalı ceza sahası dışında orta şut karışımı şutu üst kale direğine çarparak dışarı çıktı.

Maçın 24. Dakikasında, Siverek Belediyespor’dan 27 sırt formalı Deniz Işık sarı kart gördü.

Maçın 25 dakikasında, Dersimspor serbest atış kazandı. 10 sırt formalı Turan Ekici kulandı, topa sert vurdu, defanstan dönerek korner oldu. Korneri 7 sırt formalı Özgür Dükme kullandı, topla buluşan 8 sırt formalı Mehmet Güler sert vurdu, top direğe çarparak dışarı çıktı ve Dersimspor 2. defa direğe çarpan iki golden birinden oldu.

Maçın 32. Dakikasında, Dersimspor ceza sahası dışında serbest atış kazandı. Serbest atışı 7 sırt formalı Özgür Dükme kullandı, sert vurdu top direğin üstünden dışarı çıktı.

Maçın 37. Dakikasında, Siverek Belediyespor, Dersimspor  ceza sahası dışında serbest atış kazandı. Kullanılan serbest atışta kaleci Gökhan Zirekli gole izin vermedi.

Maçın 40. Dakikasında, Dersimspor geliştirdiği atakta topla buluşan Luis Ricardo ceza sahası dışında sert vurdu, top direğin üstünden dışarı çıktı.

Bu ataklar dışında sonuç alınmayınca ilk yarı 0-0’lık skorla tamamlandı.

İkinci yarı hakemin başlama düdüğüyle oyuna Siverek Belediyespor başladı.

Maçın 46. Dakikasında ilk Siverek Blediyespor’dan 10 sırt formalı Abidin Fikirli ceza sahası dışında sert vurdu, top direğin üstünden az farkla dışarı çıktı.

Maçın 49 dakikasında Siverek Belediyespor’dan 21 sırt formalı Esveri Dallı kapalı tribünler tarafından geliştirdiği atakla sert vurdu, Kaleci Gökhan Zirekli gole izin vermedi.

Maçın 50 dakikasında Siverek Belediyespor’dan 72 sırt formalı Emre Yüce sarı kart gördü.

Maçın 52. Dakikasında Dersimspor kapalı tribünler tarafından 5 sırt formalı Ali Mesut geliştirdiği atakla, topu 7 sırt formalı Özgür Dükme’ye verdi, Dükme sert vurdu, top direğin üstünden dışarı çıktı.

Maçın 54 dakikasında Dersimspor’dan 7 sırt formalı Özgür Dükme geliştirdiği atakla ceza sahası dışında sert vurdu, top kaleci Mehmet Oğuzcan’da kaldı.

Maçın 60. Dakikasında Siverek Belediyespor 9 sırt formalı Süleyman’ın ayağında yüzde, yüzlük gol pozisyonundan yararlanmadı.

Maçın 61. Dakikasında 10 sırt formalı Turan Ekici sarı kart gördü.

Maçın 62. Dakikasında Dersimspor 8 sırt formalı Mehmet Güler geliştirdiği atakla ceza sahası dışında sert vurdu, top az farkla dışarı çıktı.

Maçın 64. Dakikasında Siverek Belediyespor geliştirdiği atakta Emre Yüce top buluştu gol oldu, bu gol Dersimspor yedek kulübesi kural hatası var diyerek, uzun süre tartışmalara neden olmuş, orta hakem 4. Hakeme danıştıktan sonra golü geçerli saydı. Siverek Belediyespor bu golle 1-0 öne geçti.

Maçın 70. Dakikasında, Dersimspor’dan 10 sırt formalı Turan Ekici çıkarak, 36 sırt formalı Serdar Demir oyuna girdi.

Maçın 73. Dakikasında Siverek Belediyespor’dan 21 sırt formalı Esveri Dallı sarı kart gördü.

Maçın 73. Dakikasında Siverek Belediyespor kazandığı korner atışından sonuç alamadı.

Maçın 75. Dakikasında Dersimspor 11 sırt formalı Can Göksuzoğlu geliştirdiği atakla ceza sahasına girdi, sert vurduğu top defansa çarparak boşta kaldı, 36 sırt formalı Serdar Demir boşta kalan topa vurarak topu ağlarla buluşturarak durumu 1-1’e getiren gole imza attı.

Maçın 80. Dakikasında 11 sırt formalı Can Göksuzoğlu çıktı, Okan Destegül girdi. Siverek Belediyespor’dan 72 sırt formalı Emre Yüce çıktı, 77 sırt formalı  Feti Ahmet Kantarcıoğlu oyuna girdi.

Maçın 84 dakikasında Siverek Belediyespor’dan 33 sırt formalı Veysel Kalkan oyuna girdi, 10 sırt formalı Abidin Fikirli oyundan çıktı.

Maçın 86 dakikasında Dersimspor 36 sırt formalı Serdar Demir ile Siverek Belediyespor’dan 33 sırt formalı Veysel Kalkan sarı kart gördü.

Maç verilen aralar nedeniyle 7 dakika uzatmaya gitti.

Dersimspor 90+3. dakikada geliştirdiği atakta topla buluşan Luis Ricardo güzel bir vuruşla topu ağlara göndererek, Dersimspor forması altında çıktığı ikinci maçta, ilk golünü atarak durumu 2-1 yaparak takımını galibiyete taşıyan gole imza attı.

Dersimspor, şampiyon adaylarından Siverek Belediyespor’u 2-1’lik skorla yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aştı.

KENAN KANDİL

Bu haber toplam 4769 defa okunmuştur
 • Yorumlar 3
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • Dersim62spor,kupa yolunda rakibini eledi29 Ağustos 2018 Çarşamba 18:23
 • İki sporcumuz, milli takım kadrosuna seçildi19 Ağustos 2018 Pazar 18:09
 • Badminton’da Türkiye üçüncülüğü07 Ağustos 2018 Salı 19:24
 • 4. Bayrak Yarışları Başarımız18 Temmuz 2018 Çarşamba 22:20
 • Dersimli Kick Boksçulardan Türkiye dereceleri11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:29
 • Yaz spor okulları açıldı02 Temmuz 2018 Pazartesi 18:42
 • Kız voleybol takımı destek bekliyor28 Haziran 2018 Perşembe 12:28
 • Atletizm festivali bölge birinciliği yapıldı31 Mayıs 2018 Perşembe 18:42
 • Rafting, ödül töreniyle sona erdi27 Mayıs 2018 Pazar 18:56
 • Türkiye Rafting Şampiyonası Dersim'de başlıyor23 Mayıs 2018 Çarşamba 20:42
 • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Özgür Dersim | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0428 212 10 48 | Faks : 0428 212 36 39 | Haber Scripti: CM Bilişim